Jam Session w KontenerART – gościnnie zespół Kanta dAb dAb z Nepalu

Każdego czwartku, w wymyślnej przestrzeni KontenerART, gromadzą się twórcy sztuki muzycznej, którzy niezaplanowanie i spontanicznie uczestniczą w muzycznym spotkaniu zwanych jam session. Tym razem, ucztę dla miłośników muzyki zapewni im wyjątkowa możliwość grania razem z zaszczytnymi gośćmi – grupą Kanta dAb dAb pochodzącą z dalekiego Nepalu. Jest to jeden z nielicznych zespołów z tego kraju, który odnosi sukces na międzynarodowej scenie muzycznej, regularnie występując na prestiżowych festiwalach jazzowych i world music.

Repertuar grupy Kanta dAb dAb to unikalna fuzja tradycyjnej muzyki nepalskiej z wpływami zachodniej kultury muzycznej. Przeniosą oni słuchaczy w egzotyczną podróż do odległych zakątków malowniczych Himalajów poprzez swoje brzmienia. W skład instrumentarium zespołu wchodzi gitara basowa, sitar – instrument najbardziej reprezentujący muzyczną kulturę subkontynentu indyjskiego oraz różnorodne instrumenty perkusyjne.

Nadchodząca sesja improwizacji muzycznej rozpocznie się o godzinie 19:00, 22 czerwca. W tym niepowtarzalnym wydarzeniu mogą brać udział zarówno profesjonalni muzycy, jak i entuzjaści muzyki, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z graniem na instrumentach.