Justyna Socha z Konfederacji ma aspiracje do Sejmu RP

Justyna Socha, pracująca jako asystentka społeczna reprezentująca Grzegorza Brauna – posła Konfederacji Wolność i Niepodległość, oficjalnie ogłosiła swoje ambicje polityczne. Jak sama poinformowała Gazetę Wyborczą, planuje się ubiegać o miejsce w parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Socha wyraziła swoje zaangażowanie i determinację na swoim profilu na Facebooku, gdzie napisała: „Potrzebuję Waszego wsparcia! Biorę udział w nadchodzących wyborach do Sejmu RP. Jako niezależna kandydatka reprezentująca listę Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna, zamierzam startować w 39 okręgu wyborczym – Poznań i powiat poznański. Moim celem jest obrona praw człowieka, godności osobistej i niezbywalnych praw.”

Socha jest dobrze znana za swoją aktywność społeczną – jest głośną przeciwniczką obowiązku szczepień dzieci. Wcześniej, podczas pandemii koronawirusa, również zdecydowanie sprzeciwiała się szczepieniom na COVID-19. W publicznym wystąpieniu towarzyszył jej piosenkarz Iwan Komarenko, urodzony w Rosji, bezpaństwowiec od 2009 roku a od 2010 roku – Polak. Niedawno mówiono o nim w kontekście jego pozytywnej oceny polityki Rosji podczas konfliktu na Ukrainie.