Startuje „Kosmiczne Lato na Madalinie” w dawnej poznańskiej zajezdni tramwajowej

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnych atrakcji nastąpiło na terenie historycznej zajezdni tramwajowej, położonej przy ulicy Madalińskiego w Poznaniu. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, „Lato na Madalinie” w 2021 roku jest zaplanowane na sześć dni tygodniowo – od wtorku do niedzieli, a inauguracja wydarzenia przewidziana jest na 1 lipca.

Organizatorzy postanowili nadać tegorocznemu wydarzeniu kosmiczny charakter, nazywając je „Kosmiczną Madaliną”. Goście będą mieli okazję do niecodziennych podróży astronomicznych, podczas których będą mogli zgłębiać tajemnice gwiazd, planet oraz dowiedzieć się więcej o tym, jak troszczyć się o naszą planetę. Jednocześnie, nie zabraknie okazji do spojrzenia na świat z perspektywy mikroskopijnej, dzięki badaniu świata owadów.

Na miłośników popkultury czekają również atrakcje. W programie znajdą się elementy związane z popularnymi filmami i serialami takimi jak Star Wars czy różnego rodzaju animacje z motywem kosmicznym. Dla wielbicieli superbohaterów również przygotowano coś specjalnego. Pierwszy start kosmicznej rakiety zaplanowano na 1 lipca o godzinie 12:00.