Jan Graubner – prymas Czech na uroczystościach patronalnych w Poznaniu

Uroczystosci ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów katedry i miasta Poznania, odbyły się z udziałem wyjątkowego gościa. Uroczystość przewodził abp Jan Graubner, prymas Czech, który 29 czerwca o godz. 10.00 przybył do poznańskiej katedry. Przyjechał on nie tylko z okazji obchodów patronalnych, ale także dla uczczenia miasta Poznania.

Poznańska Archidiecezja informuje również, że dzień wcześniej, w środę 28 czerwca podczas nieszporów miało miejsce wręczenie medali „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz krzyży misyjnych dla młodzieży wybierającej się na letnie wolontariaty. Wręczenia nagród dokonał arcybiskup Stanisław Gądecki, wszystko to było częścią uroczystości patronalnych.

Warto zwrócić uwagę na osobę abpa Jana Graubnera, ktory sprawuje wiele znaczących ról w Kościele. Jest on ordynariuszem Metropolitalnej Archidiecezji Praskiej, pełni funkcję prymasa Czech i jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Czech. Jego obecność na uroczystościach w Poznaniu była więc zaszczytem dla mieszkańców tego miasta i jego duchowieństwa.