Końcowy wyrok dla Beata L.: 12 lat za zabójstwo partnera potwierdzone przez Sąd Apelacyjny

Sąd Apelacyjny, mający siedzibę w Poznaniu, podtrzymał decyzję o skazaniu Beaty L. na karę 12 lat pozbawienia wolności. Kobieta została uznana za winną zbrodni, której dokonała w marcu 2022 roku, kiedy to swojego partnera, Łukasza K., zabiła za pomocą noża kuchennego. Przebijający cios był tak silny, że mężczyzna stracił życie na miejscu.

Dramatu śmiertelnej napaści Beaty L. na partnera były świadkami jej dzieci, które w chwili zdarzenia miały 8, 9 oraz 10 lat. Szokujące jest, że po dokonaniu czynu zabójczego matka te dzieci wykorzystała do usunięcia dowodów przestępstwa. Zmusiła je do współpracy przy myciu ciała zmarłego mężczyzny, przebraniu go i przeniesieniu jego ciała. Co więcej, kobieta nie udzieliła żadnej pomocy swojemu partnerowi po ciosie nożem, skupiając się jedynie na usuwaniu śladów zbrodni.

Po kilku godzinach od tragicznego incydentu Beata L. skontaktowała się ze służbami ratunkowymi. W tym czasie Łukasz K. już nie żył. Usiłując ukryć prawdę przed organami ścigania, tłumaczyła, że jej partner wrócił do mieszkania już będąc w takim stanie.