Projekt „Tornister pełen uśmiechów”: Wspieranie edukacji dzieci z rodzin o niskim dochodzie

Projekt „Tornister pełen uśmiechów” ma na celu wsparcie uczniów pochodzących z ubogich rodzin poprzez dostarczanie im gotowych zestawów szkolnych. Te kompletne paczki edukacyjne dają młodym uczniom możliwość skupienia się na nauce bez niepokoju, że brakuje im podstawowych narzędzi do nauki.

Zaangażowane w ten projekt są głównie Parafialne Zespoły Caritas, które zbierają materiały edukacyjne w parafiach. Te materiały, które obejmują kredki, mazaki, farby, plastelinę, linijki, gumki, temperówki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki, wycinanki i inne narzędzia niezbędne dla codziennego funkcjonowania w szkole, są następnie pakowane do plecaków. Wierni mogą przekazać te przedmioty do swoich parafii.

Zespoły Caritas mają doskonałą wiedzę na temat sytuacji w parafiach, w których pracują na co dzień. Dzięki temu są one w stanie skierować pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Co więcej, gotowe zestawy szkolne są również dystrybuowane poza granice kraju. W przeszłości pomoc ta kierowana była do dzieci z diecezji Grodzieńskiej na Białorusi oraz z regionów Kołomyi, Lwowa i Winnicy na Ukrainie.