Legenda Lecha Poznań, Mirosław Okoński, bohaterem unikalnej produkcji filmowej

W świecie polskiej piłki nożnej, Mirosław Okoński jest nazwiskiem nie tylko znaczącym, ale wręcz legendarnym. Osiągnął bowiem niebywałe sukcesy jako napastnik w barwach klubów takich jak Lech Poznań, niemiecki HSV czy AEK Ateny. Jego kariera pełna była nie tylko emocjonujących spotkań i bramek, ale także historii, które potrafiły jednocześnie bawić i poruszać. Teraz te historie zostaną uwiecznione na ekranie, bowiem Okoński stanie się bohaterem niepowtarzalnej produkcji filmowej – pierwszej tego rodzaju w Polsce.

Pomysłodawcą i twórcą filmu jest Piotr Łuczak, dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”, który zdecydował się podjąć to ambitne wyzwanie. Chociaż idea powstania filmu o legendarnym „Mundku” narodziła się już w 2018 roku, to dopiero trzy lata później, w 2021 roku, zrealizowano pierwsze ujęcia. W projekcie uczestniczy również Przemysław Erdman – współwłaściciel agencji menadżerskiej „Fabryka Futbolu”. To on zadbał o wsparcie finansowe przedsięwzięcia, co znacznie przyspieszyło prace nad filmem.

Data premiery filmu o popularnym „Mundku” została już oficjalnie potwierdzona. Bez wątpienia będzie to ważne wydarzenie dla wszystkich fanów sportu oraz samego Mirosława Okońskiego – symbolem polskiej piłki nożnej.