XXII Festyn Farny Warkocz Magdaleny

Dwudziesta druga edycja uroczystości o nazwie Warkocz Magdaleny, będącej jednym z najważniejszych wydarzeń w Poznaniu, odbędzie się 23 lipca. To festyn służący uczczeniu św. Marii Magdaleny, współpatronki miejscowego kościoła farnego, który co roku przyciąga tłumy wiernych i sympatyków dobrej zabawy.

Tegoroczny program zacznie się od mszy świętej odpustowej, która rozpocznie się o 12.30. W trakcie liturgii będziemy mogli podziwiać występ Kórnickiej Orkiestry Dętej, wykonującej utwory na cześć parafian i przyjaciół poznańskiej fary. Po Zakończeniu mszy, około godziny 13.30, uczestnicy uroczystości przeniosą się na plac Kolegiacki, gdzie oficjalnie zostanie otwarty festyn.

Począwszy od godziny 14.15, na scenie zaprezentuje się szereg artystów i zespołów muzycznych. Wśród nich znajdą się między innymi senioralny zespół Magnolie oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie. Nie zabraknie również występu Kórnickiego Chóru Żeńskiego KOK oraz chóru Senioritki. O godzinie 15.30 ponownie usłyszymy Kórnicką Orkiestrę Dętą – tym razem podczas koncertu na placu Kolegiackim.

Festyn Farny to nie tylko koncerty i msza – jak co roku odbędzie się również konkurs na najdłuższy warkocz, który stanowi integralną część wydarzenia i przyciąga wielu entuzjastów tej tradycyjnej formy ozdoby włosów.