Modernizacja sił zbrojnych w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości

Zapewnienie bezpieczeństwa państwa poprzez modernizację sił zbrojnych była jednym z głównych punktów podkreślanych przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas jego niedawnej wizyty w Redzikowie. Jak twierdzi, rząd Prawa i Sprawiedliwości dokłada wszelkich starań, aby Polska stała się państwem bezpiecznym.

Ochrona przestrzeni powietrznej nad Polską, zdaniem premiera, jest równie istotna jak strzeżenie naszego terytorium lądowego. W związku z tym Morawiecki podkreślił, że prowadząca obecnie władzę partia nie szczędzi środków na inwestycje w potęgę militarną kraju i że skala tych wydatków nie ma sobie równych w historii.

Ciekawym aspektem wypowiedzi premiera był temat tarczy antyrakietowej. Premier Morawiecki wspomniał o projekcie z 2008 roku, który miał na celu wprowadzenie takiej obrony, ale został zarzucony przez poprzedni rząd w ramach umowy z Rosją. Działania te, według Morawieckiego, okazały się nieskuteczne. Twierdzi jednak, że obecny rząd poczynił znaczne postępy w tej kwestii, odbudowując i realizując plany tamtego projektu. Premier zapewnił, że jesteśmy na ostatnim etapie tworzenia tarczy antyrakietowej.

Tą samą kwestię poruszył podczas swojej sobotniej wizyty w Redzikowie – miejscu, gdzie funkcjonuje jeden z elementów planowanej tarczy antyrakietowej.