Łączenie pracy i rodzicielstwa na uczelni? Pierwsze Przedszkole Uniwersyteckie w Poznaniu to doskonałe rozwiązanie.

Przedszkola zlokalizowane przy placówkach edukacyjnych stanowią doskonałe rozwiązanie dla pracowników łączących życie zawodowe z rodzinnym. Takie inwestycje mają niewątpliwie tak duże znaczenie jak nowoczesne laboratoria czy sale wykładowe. Wskazują na to różnego rodzaju badania, które jednoznacznie potwierdzają, że rodzice, wiedzący o bliskości swoich dzieci i gwarantowanym im bezpieczeństwie, są bardziej skoncentrowani i efektywni w pracy. Funkcjonowanie przedszkola lub żłobka na terenie uczelni to nie tylko spokój ducha, ale również oszczędność czasu.

Pierwszego września bieżącego roku na terenie Kampusu Morasko w Poznaniu rozpocznie działalność pierwsze Niepubliczne Przedszkole Uniwersyteckie. Placówka będzie dostępna dla dzieci już od 2,5 roku życia. Jest prowadzona pod egidą Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i charakteryzuje się autorską koncepcją edukacyjną opracowaną przy współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. W pierwszej kolejności przedszkole skierowane jest do społeczności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ale po zakończeniu pierwszej rekrutacji miejsca będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Niepubliczne Przedszkole Uniwersyteckie znajduje się w budynku Domu Studenckiego Meteor. Jest to nowoczesny obiekt, gdzie realizowane będą zajęcia promujące wszechstronny rozwój, naukę języków obcych oraz integrację technologii. Program edukacyjny przedszkola zakłada, że dzieci są małymi badaczami, aktywnie rozwiązującymi problemy i szukającymi odpowiedzi na pytania, które je interesują.