Następna odsłona "Poznań w formie" – piknik zdrowia i profilaktyki na MTP

W najbliższą niedzielę, na placach Międzynarodowych Targów Poznańskich u podnóża Iglicy, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Poznań w formie”. Wszyscy obecni będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji oraz bezpłatnych konsultacji i badań medycznych.

„Poznań w formie” to seria pikników dla różnych grup wiekowych, które zainicjowane zostały przez władze miasta. Mają one za zadanie promować zdrowy styl życia poprzez dostęp do bezpłatnych porad medycznych oraz badań. To także doskonała okazja, by zrozumieć, jak istotne jest dbanie o profilaktykę zdrowotną.

Najbliższa edycja wydarzenia planowana jest na niedzielę, 27 sierpnia i potrwa od godziny 11:00 aż do 16:00. Główna brama do Międzynarodowych Targów Poznańskich, która będzie dostępna dla uczestników pikniku, znajduje się po stronie mostu Dworcowego – Hol Wschodni.

Strefa Zdrowia

Fundacja Akceptacja zadba o profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych, oferując bezpłatne pomiary ciśnienia krwi, pulsu, poziomu glukozy, saturacji oraz cholesterolu. Przewidziane są także instruktaże pierwszej pomocy.

Miłośnicy zdrowych nawyków żywieniowych będą mieli możliwość skorzystania z pomiarów składu ciała oraz omówienia wyników. Dodatkowo studenci Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu udzielą porad dotyczących zdrowego odżywiania. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przewiduje badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących oraz udzielenie porad antynikotynowych. Natomiast Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zapewni badania spirometryczne.