Ostry incydent na pokładzie samolotu: rodzice lądują w izbie wytrzeźwień zamiast w Turcji

W sobotnie popołudnie, 29 lipca, dwóch agresywnych rodziców, zamiast kontynuować podróż samolotem do Turcji razem ze swoimi dziećmi, zostali zmuszeni do opuszczenia lotu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zdarzenie miało miejsce na poznańskim lotnisku Ławica. Ten niecodzienny incydent wymagał interwencji straży granicznej, której zadaniem było poradzenie sobie z pasażerami, którzy nie byli dopuszczeni do wejścia na pokład samolotu do Antalyi w Turcji.

Sytuacja wymagała interwencji ze względu na niewłaściwe zachowanie dwóch polskich obywateli w wieku 43 i 45 lat. Pracownicy linii lotniczych obsługujący ten konkretny lot do Turcji zgłosili, że obaj mężczyźni nie przestrzegali instrukcji załogi, prezentowali agresywne postawy zarówno wobec personelu samolotu jak i innych pasażerów. Dodatkowo ich mowa była przepełniona wulgaryzmami.

W konsekwencji swojego zachowania, zamiast lądować w tureckiej Antalii z resztą pasażerów, oboje mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień. Wobec pary zostały również nałożone kary grzywny.