Pokoleniowe wyścigi kolarskie w Biedrusku

Na terenie poligonu w podpoznańskim Biedrusku, zaplanowano na dzisiaj dyscyplinę sportową pełną rywalizacji i energii – wyścigi kolarskie. Interesująco, zawodnicy biorący udział w tych wyścigach reprezentują szerokie spektrum wiekowe – od trzylatków po seniorów w wieku 84 lat. Wydarzenie to nie będzie tylko o sportowej rywalizacji, ale także o integracji społecznej, gdyż planuje się je połączyć z piknikiem. Z szacunków organizatorów wynika, że liczba uczestników wydarzenia osiągnie około stu, w tym młodzi adepci kolarstwa ze szkółek dla cyklistów.

Start pierwszych wyścigów zaplanowany jest na godzinę 10. Informacje o podziale zawodników pokazują, że będą oni rywalizować w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsze grupy, czyli trzy- i czterolatki, będą miały do pokonania najkrótszy dystans – pół kilometra. Dla dzieci w wieku pięciu i sześciu lat przygotowano trasę dwukrotnie dłuższą. Natomiast starsi uczestnicy – nastolatkowie oraz dorośli – będą mogli zmierzyć się z dłuższymi dystansami. Najdłuższa trasa ma około 70 km i obejmować będzie kilka okrążeń na wyznaczonej trasie na terenie poligonu.

Warto zauważyć, że każde okrążenie na tej trasie to 11 i pół kilometra jazdy. Trasa ta przechodzi między innymi obok strzelnicy wojskowej, co może dodawać dodatkowych emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom. Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego wspierania zawodników. Rodziny uczestników oraz wszyscy sympatycy kolarstwa będą mogli obserwować przebieg zawodów z linii startu i mety.

Każdy młody uczestnik otrzyma medal i puchar ufundowany przez Enea Akademia Talentów. Piknik odbywa się z okazji dzisiejszego święta Wojska Polskiego, co dodaje wydarzeniu dodatkowego uroku.