Poznań: Zatrzymanie poszukiwanego przez Włochy Polaka na lotnisku

W niedzielę 13 sierpnia, na terenie poznańskiego lotniska, doszło do zatrzymania obywatela polskiego, który był ścigany przez służby wymiaru sprawiedliwości we Włoszech za dokonanie przestępstw o charakterze seksualnym. Operację przeprowadzono podczas kontroli pasażerów przybyłych do Poznania samolotem z irlandzkiego Cork.

Podczas procedury odprawy, funkcjonariusze straży granicznej dokonujący kontroli dokumentów pasażerów natknęli się na szczegółowe dane 34-letniego mężczyzny. Informacje te wykazały, że na jego nazwisko wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania – międzynarodowy dokument służący do aresztowania i ekstradycji osób poszukiwanych w ramach spraw karnych. Nakaz ten został wydany przez włoskie organy ścigania w związku z zarzutami dotyczącymi przestępstw seksualnych, które miały zostać popełnione przez tego Polaka.

Po zweryfikowaniu rzetelności informacji oraz aktualności nakazu aresztowania, straż graniczna zatrzymała 34-latka. Następnie mężczyzna został przekazany pod opiekę policji, która przejęła dalsze działania w tej sprawie.