Adrian Kapralik wypożyczony do Górnika Zabrze

Górnik Zabrze zdecydował o rozbudowaniu swojego składu poprzez wypożyczenie Adriana Kapralika. Skrzydłowy, pochodzący ze Słowacji, oficjalnie stał się częścią drużyny z Górnego Śląska na okres do końca aktualnego sezonu.

Kariera piłkarska Kapralika rozpoczęła się w klubie Oravan Oravska Jasenica, po czym zawodnik przeszedł do MSK Żylina. Grając dla tej drużyny, Kapralik pojawił się na boisku aż 118 razy, zdobywając 22 bramki i dokonując 20 asyst. Dodatkowo, Słowak miał okazję reprezentować swój kraj zarówno w drużynach młodzieżowych jak i seniorskiej, gdzie zadebiutował podczas towarzyskiego meczu przeciwko Chile.

W sezonie 2023/2024, 21-letni piłkarz przebywał na boisku przez łącznie 332 minuty. Oczywiście, oprócz meczów ligi słowackiej, występował również w trakcie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy.

Łukasz Milik, dyrektor sportowy Górnika Zabrze, wyraził zadowolenie z finalizacji wypożyczenia po długotrwałych negocjacjach. „Z Adrianem prowadziliśmy rozmowy przez dłuższy okres czasu. Cieszymy się, że udało nam się je sfinalizować. Byliśmy świadomi, że inne drużyny, nawet te z wyższych lig, miały zamiar go pozyskać dla siebie. Ostatecznie decyzję przeważyły słowa właściciela Żyliny oraz samego zawodnika, którzy postanowili nie zmieniać swojego stanowiska. Byłem kilkakrotnie na Słowacji obserwując grę Adriana i cieszę się, że teraz będzie on mógł wzmocnić naszą ofensywę” — skomentował Milik na oficjalnej stronie klubu.

Po rozegraniu czterech kolejek ligowych, Górnik Zabrze zajmuje niewiele obiecujące 15. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy i są bezpośrednio nad strefą spadkową. Drużyna prowadzona przez Jana Urbana nie miała łatwego startu do sezonu — dwie porażki przeciwko Radomiakowi Radom i Warcie Poznań zostały później poprawione remisem z Piastem Gliwice i pierwszym zwycięstwem nad Koroną Kielce.