Kilkaset osób w kolejce do Term Maltańskich. Upał zmusza do szukania schronienia

Wobec nieznośnej temperatury przekraczającej 30 stopni Celsjusza i bezlitosnego słońca, setki osób zdecydowały się na skorzystanie z ochłody w Termach Maltańskich w Poznaniu. W efekcie, przed wejściem do obiektu uformowała się długa kolejka. Zdjęcie ukazujące tę sytuację błyskawicznie rozeszło się po mediach społecznościowych, wywołując falę komentarzy. Niektóre osoby muszą cierpliwie czekać nawet przez kilka godzin. Prezes Term Maltańskich przyznał, że limit wejść do obiektu został już osiągnięty – baseny są przepełnione.

Serio gorący dzień, środek sezonu wakacyjnego i brak obowiązków zawodowych sprawiły, że nie tylko mieszkańcy Poznania, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości tłumnie udali się do największego parku wodnego w Wielkopolsce. Niestety, ci, którzy nie dotarli na miejsce wcześnie rano, muszą teraz czekać kilka godzin na swoją kolej do wejścia do Term Maltańskich.

Zdjęcie zrobione w południe 15 sierpnia przed Wejściem do Term Maltańskich zostało opublikowane na stronie „Spotted: MPK Poznań” na Facebooku. Obrazek ukazuje pas ludzi liczący kilkaset osób, którzy czekają na swoją kolej od wejścia do obiektu, przez schody aż po parking oddalony o kilkaset metrów.