Protesty pracowników przyczyną anulowania lotów przez Ryanair

Wywołane protestami pracowników, irlandzkie linie lotnicze Ryanair podjęły decyzję o odwołaniu łącznie 88 lotów, które miały swoje trasy z i do portu lotniczego Bruksela-Charleroi. Jest to drugi dzień strajku zorganizowanego przez załogę lotniczą.

Wśród odwołanych połączeń znalazły się loty do i z Poznania, które miały odbyć się dzisiaj. Lot planowany na godzinę 18:50 z Brukseli do Poznania oraz powrotny lot o godzinie 22:40 zostały anulowane.

Pasażerowie, którzy mieli udać się w te podróże, powinni już być na bieżąco, jako że firma Ryanair zapewnia informacje o zmianach drogą elektroniczną – za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS.

Za tą sytuacją stoi postulat belgijskich pilotów linii Ryanair, którzy domagają się od właściciela firmy rekompensaty za czas pandemii koronawirusa. Dodatkowo chcą, aby zrezygnowano z nakładania na nich dodatkowego dnia pracy. Negocjacje z zarządem spółki w tej sprawie są w toku. Piloci nie raz już podkreślali swoje stanowisko poprzez strajki – wcześniejsze miały miejsce w połowie i na koniec lipca.