Niezapomniany animator kolarskiego życia w Poznaniu, Romuald Szaj, opuszcza ścigające się świadomy

Tragiczna wiadomość obiegła miasto Poznań. Po krótkiej walce z chorobą 72-letni Romuald Szaj, znany jako twórca i organizator licznych wydarzeń kolarskich, opuścił nas na zawsze. Jego wkład w rozwój kolarstwa w stolicy Wielkopolski był nieoceniony.

Szaj początkowo sam zmagając się na trasach kolarskich w barwach klubów Warta i Lech, później z sukcesami reprezentujący je w starciach mastersów. Zasłynął również jako inicjator wielu imprez rowerowych, które stały się stałymi punktami kalendarza amatorów dwóch kółek. Jednym z takich wydarzeń były czwartkowe zmagania na Torze Poznań, które cieszyły się ogromną popularnością.

Romuald Szaj był często widywany także w mediach – dzielił się swoimi spostrzeżeniami i doskonałą wiedzą o kolarstwie zarówno podczas wyścigów, jak i w studiu radiowym. Zatem było to nie tylko wielkie straty dla środowiska kolarskiego ale również dla mediów sportowych.

W bieżącym roku Szaj zasłynął jako organizator pierwszego etapu prestiżowej rywalizacji Tour de Pologne. Poznań, dzięki jego staraniom, mógł pochwalić się startem oraz metą tego ważnego dla całej Polski wydarzenia.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 12:00 w najbliższy czwartek na cmentarzu przy ulicy Bluszczowej w Poznaniu. W maju Romuald Szaj gościł jeszcze Sportową Arenę Radia Poznań, niestety okazało się to jego ostatnim publicznym wystąpieniem.