Przesunięcie 22. Poznań Maratonu na 22 października ze względu na wybory parlamentarne

Nadchodzące wybory parlamentarne, które odbędą się 15 października, wymusiły na organizatorach 22. Poznań Maratonu zmianę daty rozgrywania imprezy. Bieg, który pierwotnie miał miejsce w tym samym czasie co wybory, został przesunięty na następujący po nich weekend, czyli na niedzielę, 22 października. Organizatorzy podkreślają, że mimo zmiany terminu, wszystkie do tej pory zakupione pakiety startowe są nadal ważne.

Już w lutym tego roku, kiedy publikowano regulamin biegu, organizatorzy Przewidzieli możliwość takiego scenariusza. Regulamin zawierał zastrzeżenie, że ewentualne przesunięcie terminu nie generuje prawo do jakichkolwiek roszczeń, włączając w to odszkodowania. Zawodnicy zostali oficjalnie poinformowani o tej decyzji pod koniec czerwca, kiedy to potwierdzono, że w przypadku zbiegnięcia się terminów biegu i wyborów, maraton zostanie przesunięty na tydzień później.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wydały komunikat na ten temat: „Podczas planowania 22. edycji Poznań Maratonu byliśmy świadomi potencjalnego pokrycia terminów z datą wyborów parlamentarnych. W związku z tym chcieliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i poinformować, że jeśli de facto wybory będą miały miejsce 15 października 2023 roku, będziemy zobligowani przesunąć nasz bieg na 22 października”.

Trasa 22. Poznań Maratonu pozostanie taka sama jak w poprzednim roku. Doświadczeni biegacze są z nią już dobrze zaznajomieni, a nowi uczestnicy również znajdą w niej coś dla siebie. Tradycyjnie bieg rozpocznie się na ulicy Grunwaldzkiej i zakończy na Placu Marka w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizatorzy przedstawili również oficjalny projekt koszulki dla uczestników maratonu, którego producentem jest polska marka AdRunaLine. Koszulka wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wilgoci. Luźny krój gwarantuje swobodę ruchów podczas biegu. Co więcej, koszulka charakteryzuje się odważnym designem i bogatą paletą kolorów.