Potrącenie człowieka przez pociąg Kolei Wielkopolskich – przestoje i opóźnienia

Na trasie prowadzącej z Lubonia, podpoznańskiej miejscowości, do Poznania doszło do tragicznego wypadku. Pociąg Kolei Wielkopolskich jadący z Wolsztyna do Gołańcza potrącił mężczyznę. Niestety, nie udało się uratować jego życia. Na miejscu interweniują służby, które starają się wyjaśnić okoliczności tego strasznego zdarzenia.

W wyniku wypadku konieczne było wstrzymanie ruchu kolejowego. Aby zapewnić możliwość podróżowania, Koleje Wielkopolskie wprowadziły komunikację autobusową zastępczą na odcinku Luboń – Poznań Dębiec. Natomiast pociągi przybywające do Poznania od strony Leszna skierowano na objazdy przez Franowo.

Utrudnienia dotknęły także pasażerów przejeżdżających przez Poznań Główny. Osoby podróżujące do Świnoujścia musiały czekać na wznowienie ruchu od godziny 5 rano. Pewien mężczyzna relacjonuje swoje doświadczenia: „Wsiedliśmy do pociągu w Lesznie. Na stacji Poznań Luboń zatrzymaliśmy się z powodu wypadku. Dopiero przez Starołękę mogliśmy dalej jechać. Planuję jechać do Szczecina i powinniśmy ruszyć o 5:09. Czekaliśmy na pociąg do Piły, który miał odjechać o 6:56. Ostatecznie czekaliśmy do 7:10 i nikt nie dostarczył nam żadnych informacji. Musieliśmy samodzielnie szukać informacji w internecie na podstawie plotek.”

Zakłócenia w ruchu kolejowym będą trwały aż do zakończenia prac służb na miejscu wypadku.

Aktualizacja o 08:30:

Kilka minut po godzinie ósmej linia kolejowa łącząca Luboń ze stacją Poznań Główny została częściowo przywrócona do użytku. Jak przekazał Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, ruch pociągów na jednym torze został przywrócony około godziny 7:30.