Unikalny pokaz mody "Moda i dźwięk" zainspirowany architekturą Poznania

Pokaz mody pod nazwą „Moda i dźwięk”, który miał miejsce w piątek, stanowił integralną część Festiwalu Tradycji Poznańskich. To niecodzienne wydarzenie, gdzie moda spotyka się z architekturą, przygotowali studenci Politechniki Poznańskiej, pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Hanny Michalak. Inspiracją dla zaprezentowanych kreacji były charakterystyczne elementy architektury Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem domków budniczych.

Dr Hanna Michalak jest znaną postacią na uczelni, od wielu lat angażując się w organizację i przygotowanie takich pokazów razem ze swoimi studentami. Każdy pokaz to nowa inspiracja i fascynujące połączenie różnych elementów architektonicznych.

Niespodziewanym elementem tego wieczoru była prezentacja strojów zaprojektowanych z inspiracją kostiumami bamberskimi. Tym samym twórcy pokazu zręcznie nawiązali do Festiwalu Tradycji Poznańskich i Święta Bambrów, integracji odzwierciedlającej dziedzictwo miasta.

Studenci pracowali nad tym projektem przez cały semestr, a ich starania i ciężka praca zaowocowały w piątkowy wieczór. Z pewnością był to emocjonujący moment dla nich, kiedy mogli pokazać efekty swojej pracy na tle nauki o połączeniu architektury i mody.