Warsztaty edukacyjne w Rzecznym Ogrodzie EkoEdukacji dla dzieci

Niesamowity świat bioróżnorodności, zasady funkcjonowania ekosystemu oraz historia zmian krajobrazowych doliny Cybiny stają się tematami warsztatów dla najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia w nowo otwartym Rzecznym Ogrodzie EkoEdukacji. Wejście jest bezpłatne, lecz konieczność zapisów nie powinna być lekceważona ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

Zlokalizowany obok Bramy Poznania, Rzeczny Ogród EkoEdukacji rozpościera się na dwóch obszarach: wzdłuż alei przy ulicy Ostrówek, tuż obok Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa oraz na niższym tarasie – w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Cybiny.

Wtorek, 15 sierpnia to doskonałe okazja do zapoznania się z Rzecznym Ogrodem EkoEdukacji pod opieką przewodnika. Warsztaty dostępne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i ich opiekunów pozwolą na odkrycie wybranych aspektów ogrodu, zrozumienie czym jest bioróżnorodność, jak działa ekosystem czy dlaczego przez lata zmieniał się krajobraz doliny Cybiny. Zajęcia pozwolą również na bliskie spotkanie z lokalną roślinnością i fauną. Udział w imprezie jest bezpłatny, a zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu: 61 647 7634.

Rzeczny Ogród EkoEdukacji oferuje różnorodne instalacje, które mogą być używane samodzielnie, w grupach lub podczas zajęć z edukatorami. Szczególnie interesująca jest „kuchnia błotna”, czyli „laboratorium pod gołym niebem”, gdzie można przyjrzeć się konsystencji, strukturze i zapachowi naturalnych materiałów pozyskiwanych nad rzeką. Warto również wypróbować ścieżkę bosych stóp, która pozwala na dotykalne doświadczenie materiałów znajdujących się przy rzece takich jak szyszki, kamienie czy piasek.