Węzeł Poznań Zachód: Informacje o drugim etapie remontu nawierzchni

Według najnowszych doniesień od Autostrady Wielkopolskiej, 20 sierpnia zostanie zainicjowany drugi etap prac renowacyjnych na węźle autostradowym Poznań Zachód, gdzie drogi ekspresowe S5 i S11 spotykają się z autostradą A2. Po zakończeniu prac na ścieżkach dojazdu do autostrady, ekipy remontowe skoncentrują teraz swoje wysiłki na drogach wyjazdowych z autostrady.

Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej, podaje że po zakończeniu prac na drogach dojazdowych, następny krok obejmuje prace na drogach wyjazdowych z autostrady. To spowoduje tymczasowe zamknięcie łączników wyjazdowych. Dla kierowców korzystających z autostrady i planujących skręt na trasy S5 lub S11, będą wyznaczone specjalne objazdy.

Kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Piły na S11 będą musieli wybrać alternatywne trasy. Mogą oni jechać przez węzeł Września na DK 92 aż do węzła Tarnowo Podgórne, a następnie kontynuować S11 do Piły. Alternatywnie mogą podróżować przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, a potem DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i włączyć się do S11 prowadzącej do Piły. Kierowcy jadący z Warszawy, którzy chcą skręcić z A2 na Wrocław, będą musieli skorzystać z węzła Komorniki na DW 311 i DW306, jechać w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.

Kierowcy podróżujący ze Świecka i planujący skręt na Piłę będą musieli skorzystać z węzła Buk, jechać DW307 do węzła Ławica i potem prosto S11 do Piły. Jeśli natomiast kierowcy jadący ze Świecka chcą pojechać do Wrocławia, powinni skorzystać z węzła Komorniki, jechać DW311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i potem jechać trasą S5 aż do Wrocławia.