42-latek zatrzymany przez poznańską policję za oszustwo kryptowalutowe

Na terenie Poznania doszło do zatrzymania 42-letniego mężczyzny, któremu zarzuca się udział w oszustwie związane z kryptowalutami. Ofiara tego przestępstwa to 73-letnia kobieta, która straciła w jego wyniku sumę przekraczającą 230 tysięcy złotych.

Informacje o tym zdarzeniu przekazał w czwartek rzecznik poznańskiej policji, sierżant sztabowy Łukasz Paterski. Z jego relacji wynika, że do zatrzymania doszło 8 września. Wykonał je Wydział Kryminalny Komisariatu Policji Poznań – Grunwald. Zatrzymany nie jest mieszkańcem Poznania – pochodzi z województwa mazowieckiego. Podejrzewa się go o współudział w oszustwie oraz o próbę dokonania kolejnego takiego przestępstwa. Do rąk policji wpadł podczas próby odbioru pieniędzy od ofiary.

Sierżant Paterski wyjaśnił również okoliczności, jakie doprowadziły do tego przestępstwa. Wszystko zaczęło się kilka dni wcześniej, gdy 73-letnia mieszkanka Grunwaldu, podczas przeglądania internetu, natknęła się na fikcyjną platformę inwestycyjną. Znalazła tam reklamę pewnego mężczyzny, który obiecywał szybki zysk z inwestycji w kryptowaluty na giełdzie. Kobieta skontaktowała się z nim i dała się zwieść obietnicą łatwych pieniędzy.