Trzy dekady muzyki i podróży – historia poznańskiego zespołu Dixie Company

Piotr Soroka, frontman poznańskiej formacji jazzowej Dixie Company, dzieli się swoją refleksją na temat trzech dekad istnienia zespołu. Zespół, znany ze swojej pasji do muzyki jazzowej, obchodzi właśnie swój 30-lecie. Uroczystości będą miały miejsce podczas Poznań Old Jazz Festival – festiwalu, który w tym roku obchodzi 15. edycję i odbędzie się 16 września w Starym Browarze.

Fakt bycia na scenie przez 30 lat daje Piotrowi poczucie realizacji. W ciągu tych lat miał okazję doświadczyć fascynujących podróży, spotkań z tysiącami miłośników ich muzyki oraz uczestniczenia w setkach koncertów i festiwali. Wszystko to przyniosło mu niezapomniane wspomnienia i doświadczenia. Z zespołem odwiedził wiele krajów, m.in. Czechy, Francję, Łotwę, Niemcy, Słowację, Stany Zjednoczone, Szwajcarię i Węgry.

Ale jak podkreśla Piotr, najważniejszym dla zespołu jest misja promowania muzyki nowoorleańskiej, której poświęcili ostatnie 30 lat. W realizacji tej misji pomaga m.in. Mała Akademia Jazzu, organizacja edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży.