III edycja Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu

Na najbliższy październik, dniach 17-18, zaplanowane jest najważniejsze wydarzenie dla samorządowców – III edycja Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe. To znacząca impreza na mapie Poznania, która odbędzie się w Poznań Congress Center, zgromadzi reprezentantów samorządu oraz biznesu współpracującego z jednostkami samorządu terytorialnego (JST). Być częścią tego forum to możliwość nawiązania istotnych kontaktów, promowania swoich inwestycji i przedstawienia oferty swojej jednostki.

Narada ta jest szczególna również ze względu na swój bogaty program. W trakcie III edycji Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego przewidziano wiele paneli dyskusyjnych. Punktem centralnym debat będą tematy dotyczące zielonej transformacji, cyberbezpieczeństwa czy ulepszenia jakości usług publicznych takich jak transport miejski. Zostaną także poruszone kwestie związane z technologią jako narzędziem integracji społeczeństwa.

Na kolejne atrakcyjne pozycje w programie złoży się m.in. dyskusja na temat kategoryzacji gmin w nowym systemie finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Ponadto, podczas Forum odbędą się Kongres Regionów oraz Forum Rozwoju Miast. W trakcie tych wydarzeń, goście z kraju i zagranicy będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie tworzenia rozwiązań, które sprzyjają dobrobytowi mieszkańców.