Marek Papszun na celowniku Lecha Poznań?

Choć Marek Papszun nie objął stanowiska selekcjonera polskiej drużyny narodowej, jego kariera trenerska nadal się rozwija. Jak podaje Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego Onet, istnieje możliwość, że Marek Papszun zostanie przekonany do współpracy z Lechem Poznań. Jego ewentualne zatrudnienie przez klub z Wielkopolski byłoby niespodziewane.

Stwierdzono w raporcie Olkowicza, że wpływowe osoby bliskie wiceprezesowi Lecha Poznań, Piotrowi Rutkowskiemu, starają się go namówić do rozważenia Marka Papszuna jako potencjalnego następcy obecnego trenera drużyny, Johna van den Broma – „Papszun został z niczym, ale i tak wkrótce może wrócić na ławkę. Grupa wpływowych osób przy Piotrze Rutkowskim, wiceprezesie Lecha, zaczęła go przekonywać, że były trener Rakowa powinien zastąpić Johna van den Broma w Kolejorzu” – informuje Olkowicz.

Wymiana trenera Lecha Poznań na pewno by zaskoczyła. W poprzednim sezonie John van den Brom odniósł ogromny sukces z drużyną, prowadząc ją do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. W bieżącym sezonie niestety nie udało mu się powtórzyć tego wyczynu, a porażka z słowackim Spartakiem Trnawa odbiła się negatywnie na reputacji holenderskiego szkoleniowca.