Mariusz Błaszczak otrzymuje prestiżowe wyróżnienie od Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego

W piątkowym spotkaniu w Poznaniu, Mariusz Błaszczak, aktualny Minister Obrony Narodowej, został uhonorowany przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego specjalnym wyróżnieniem – statuetką z podobizną patrona AKO. Nagroda ta została wręczona jako wyraz uznania dla niezaprzeczalnych zasług Ministra w kwestiach związanych ze wzmacnianiem obronności Polski.

Około dekady temu powstał Akademicki Klub Obywatelski, który postanowił uczcić swoje dziesięciolecie na szczególny sposób. Zdecydowano się na stworzenie dziesięciu unikalnych, numerowanych statuetek z podobizną Lecha Kaczyńskiego, które miały trafić do najbardziej zasłużonych osób polskiej sceny publicznej. Pierwszym dumnym posiadaczem tej nagrody stał się Jarosław Kaczyński, który odebrał statuetkę w lipcu roku poprzedniego. Kolejnymi laureatami byli abp Marek Jędraszewski i Daniel Obajtek, pełniący funkcję prezesa koncernu Orlen.

Wyróżnienie dla Mariusza Błaszczaka to potwierdzenie jego wybitnej roli w polskim życiu publicznym. Zasłużony polityk, niezawodny i skuteczny, zawsze stawiający na pierwszym miejscu interes narodu – tak o nim mówi przewodniczący AKO w Poznaniu, prof. Stanisław Mikołajczak. Swoje zdanie argumentuje faktem, że Błaszczak jest historykiem z wykształcenia, doskonale rozumie mechanizmy rządzące państwami, narodami i społeczeństwami. Takie kompetencje i umiejętności są nieocenione w jego publicznej, samorządowej oraz państwowej działalności.