Poznański Tor zaprasza na piknik miłośników zabytkowych pojazdów

W dzisiejszy dzień, tory w Poznaniu staną się miejscem spotkania dla miłośników historycznej motoryzacji. Jest to element 50-tej edycji Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, wydarzenia gromadzącego entuzjastów zabytkowych aut.

Dzień pełen atrakcji rozpoczyna się punktualnie o godzinie 10:00, kiedy to najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas wyścigu w samochodach zasilanych prądem oraz napędzanych siłą mięśni. Następnie, o godzinie 12:00, przewidziano tradycyjny pokaz wszystkich pojazdów biorących udział w rajdzie, który przejedzie po torze.

O godzinie 13:00 zostanie dany start do wyścigu pojazdów zabytkowych, będącego częścią XIX Memoriału Henryka Rucińskiego. W najstarszej kategorii możemy zobaczyć auta sprzed czasów rozpoczęcia drugiej wojny światowej. O 15:30 przewidziano konkurs elegancji pojazdów.

Impreza nie ogranicza się jednak tylko do toru. Na terenie otaczającym tory przewidziano różnego rodzaju animacje dla dzieci, stoiska dealerów samochodowych oraz food trucki, które zadbają o najedzenie uczestników i gości.