Mocny start Poznań Hussars Ladies w Pucharze Polski Lacrosse Kobiet

Pierwszy turniej w ramach Pucharu Polski Lacrosse kobiet, rozegrany w formacie olimpijskich szóstek, zakończył się triumfem drużyny Poznań Hussars Ladies. Spotkania odbyły się na poznańskim Golęcinie, gdzie miejscowe zawodniczki rywalizowały z reprezentacjami Wrocławia i Katowic.

W pierwszym meczu dnia, przeciwnikiem Poznań Hussars Ladies były Panthers z Wrocławia. Zawodniczki z Poznania dominowały na boisku, co zaowocowało zdecydowanym zwycięstwem. Drugi mecz był znacznie bardziej emocjonujący. Decyzja o zwycięstwie zapadła dopiero w ostatniej minucie spotkania. Swoją rolę odegrała tutaj Karolina Stolarczyk, która zdobyła bramkę wyrównującą, a asystę do niej zanotowała Ania Walas.

Niedługo po tym cennym ciosie, Ania Walas pokazała swoje umiejętności strzeleckie poprzez zdobycie bramki decydującej o zwycięstwie drużyny z Poznania. Niezapomniane chwile zapewniła również Kasandra Goszcz – bramkarka Poznań Hussars Ladies, która przykuła uwagę publiczności swoimi efektownymi interwencjami w obu meczach.

Zestaw spotkań tego dnia zakończyły panie z Katowic, które okazały się lepsze od Panthers Wrocław w trzecim meczu turnieju.