Pierwsza inwestycja firmy Vastint w sektorze PRS – Pastelowo

Na terenie przyległym do kompleksu Business Garden, ruszyła budowa pierwszego projektu firmy Vastint, dedykowanego dla sektora PRS. Ta nowa inicjatywa o nazwie Pastelowo znajduje się na ulicy Pastelowej i skupia się na oferowaniu miejsc do długoterminowego wynajmu.

Pastelowo, będące najnowszą inwestycją firmy Vastint Poland w Poznaniu, to zespół budynków mieszkalnych. Projekt zakłada, że docelowo osiedle będzie składało się z siedmiu budynków, gdzie łącznie zaplanowano 255 mieszkań. Wszystkie lokale zostały wyznaczone do długoterminowego wynajmu.

Inwestycja obejmuje mieszkania o powierzchniach od 33 do 100 metrów kwadratowych. Większość z nich posiadać będzie własny balkon lub ogródek. Unikalnym aspektem tych lokali jest ich wykończenie – wszystkie będą utrzymane w jednolitym stylu i standardzie, który uwzględnia w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Firma Vastint ma również zamiar wyposażyć wszystkie mieszkania w meble.

Mieszkańcy osiedla Pastelowo będą mogli korzystać z dodatkowych udogodnień takich jak miejsca parkingowe w garażu, stojaki na rowery czy plac zabaw dla dzieci. Lokalizacja osiedla w sąsiedztwie kompleksu Business Garden umożliwi mieszkańcom korzystanie z infrastruktury sportowej znajdującej się na terenie biurowców.

Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2025 roku. Wtedy to przewidywane jest podpisanie pierwszych umów z przyszłymi najemcami.