Nowoczesny wiadukt w Kobylnicy ułatwi podróżowanie

Znacząca modyfikacja infrastruktury transportowej zaszła w Kobylnicy, gdzie zbudowano nowy wiadukt. Efekty tej budowy są już widoczne na linii kolejowej łączącej Poznań z Gnieznem. Pociągi mogą poruszać się po obu torach, a niedługo kierowcy będą mieli możliwość przejazdu tunelem pod tą linią kolejową.

Do zobaczenia w Kobylnicy jest teraz dwupoziomowe skrzyżowanie, które składa się z wiaduktu kolejowego oraz umieszczonego pod nim tunelu drogowego. Te elementy infrastruktury zastąpiły dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy znajdujący się w pobliżu stacji kolejowej w Kobylnicy. W tunelu, o długości około 70 metrów, przewidziano dwa pasy ruchu – jeden dla każdego kierunku jazdy. Planowane jest także utworzenie chodnika dla pieszych i ścieżki rowerowej.

Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, podkreśla znaczenie nowego rozwiązania dla mieszkańców wschodniej części aglomeracji poznańskiej. Dzięki bezkolizyjnemu skrzyżowaniu w Kobylnicy przepływ pojazdów, zarówno samochodów jak i pociągów, będzie bardziej płynny. To jest kluczowe ze względu na duże natężenie ruchu w tym rejonie. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli przekonać się o korzyściach wynikających z tej zmiany, ponieważ będą mogli pokonywać tory niezależnie od ruchu pociągów.