Poznań Design Festival 2022: Rozmowy w czasie niepewności

Każdego roku Poznań Design Festival oferuje uczestnikom możliwość odkrywania warsztatów lokalnych artystów, angażowania się w interaktywne dyskusje na temat rzemiosła oraz korzystania z różnorodnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów. Taka jest propozycja na tegoroczną edycję festiwalu, która obfituje w różnorodne atrakcje.

Podczas tegorocznego festiwalu designu w Poznaniu, który rozpocznie się 22 września i potrwa do końca miesiąca, hasłem przewodnim będzie „Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności”. Jest to nawiązanie do tematu pierwszej edycji festiwalu. Organizatorzy z Fundacji Made in Art, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, zamierzają zgłębić zagadnienia stojące przed dzisiejszymi projektantami – jakie wyzwania muszą oni pokonywać? Jak należy kształtować proces komunikacji we współczesnym świecie i jakim językiem powinien być on prowadzony?

W programie festiwalu znajdzie się również blok tematyczny „Poznańscy rzemieślnicy”, będący pomostem między tradycyjnym rzemiosłem a nowoczesnym wzornictwem. Powstał on w celu promowania rzemiosła jako unikalnego elementu, który przyczynia się do kształtowania tożsamości Poznania. Inicjatorem tego projektu jest Fundacja Made in Art, która w 2021 roku rozpoczęła produkcję serii filmów o lokalnych pracowniach rzemieślniczych.