Poznań – raj dla kolekcjonerów na pchlim targu i giełdzie antyków

Jeżeli jesteś zapalonym kolekcjonerem, pragnącym odkryć unikalne przedmioty, Poznań ma dla Ciebie cenne propozycje. Mowa o pchlim targu i giełdzie antyków, które są prawdziwą skarbnicą dla miłośników rzeczy starego typu czy unikatowych. Ale to nie tylko miejsce do zakupów, to także punkt spotkań osób z różnych stron, mających wspólne zainteresowanie – pasję do starych i niezwykłych przedmiotów. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie ciekawostki udało nam się tam wypatrzeć!

Poznański pchli targ i giełda antyków rankiem w drugą sobotę każdego miesiąca tętni życiem. Jest to jedno z największych miejsc tego rodzaju w kraju. Zlokalizowane na terenie parkingu przed Centrum Handlowym M1 (ul. Szwajcarska 14), gdzie od godziny 6:00 do 14:00 można przeglądać liczne stoiska z przeróżnymi przedmiotami. Co ważne, wejście na teren giełdy nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Wśród prezentowanych przez sprzedawców skarbów znalazły się prawdziwe perełki, które można było podziwiać, wytargować oraz nabyć. Tysiące artefaktów czekało na swoich nowych właścicieli. Wśród nich szczególne zaciekawienie wzbudziły przepiękne, drewniane zegary, a także przedmioty historyczne z okresu wojennego, takie jak moździerze czy obrazy.