Reaktywacja parowozów wolsztyńskich – powrót po dwóch latach przerwy

W ostatnich latach, miłośnicy kolejnictwa mogli znowu podziwiać powracające na tory parowozy z Wolsztyna. Te zabytkowe maszyny, poza swoim znaczeniem dla entuzjastów pociągów, stały się również atrakcyjnością turystyczną, zwłaszcza na trasach do popularnych miejsc wypoczynkowych. Po dwuletniej nieobecności, parowozy z Wolsztyna ponownie pojawiają się na dwóch trasach Kolei Wielkopolskich: relacji Wolsztyn-Leszno i Wolsztyn-Poznań. Ale jak często będą one jeździć?

Od dnia 4 września, kiedy to wprowadzono ostatnią zmianę w rozkładzie jazdy, parowozy należące do Parowozowni Wolsztyńskiej, wracają na wielkopolskie tory. Będą one regularnie kursować w soboty na linii Wolsztyn-Poznań. Pierwszy pociąg opuszcza stację w Wolsztynie o godzinie 12:40, a drogę powrotną rozpoczyna o 16:24 z Poznania, kierując się z powrotem do Wolsztyna.

Po dwóch latach przerwy, parowozy ponownie goszczą na trasach kolejowych. Absencja te wynikała przede wszystkim ze skutków pandemii oraz konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu jednej z lokomotyw, co wiązało się także ze zmianą jej malowania. Według informacji udzielonych przez Parowozownię Wolsztyńską, planowane są regularne kursy do grudnia bieżącego roku. Dodatkowo, wspomniana lokomotywa ma również obsługiwać trasę Wolsztyn-Leszno.