Solaris prezentuje autobus wodorowy w Poznaniu: Kolejny krok w stronę miast przyszłości

Zgodnie z planami Solaris, lidera na rynku produkcji pojazdów komunalnych, serię zeroemisyjnych autobusów zamierza wprowadzić do obiegu komunikacyjnego Wielkopolski. Producent podkreśla, że stanowi to istotną część strategii transformacji miejskich sieci transportowych w kierunku bardziej ekologicznego rozwiązania.

W zeszłym tygodniu, dokładnie 22 września, firma publicznie zaprezentowała swój pierwszy model autobusu napędzanego wodorem. Autobus ten, nie emitujący żadnych szkodliwych substancji, już następnego dnia, 23 września, został włączony do floty poznańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i wyjechał na ulice miasta.

Tego dnia miasto Poznań obchodziło Dzień bez Samochodu, który z uwagi na powyższe wydarzenie zapisze się w historii lokalnej komunikacji miejskiej. Prezentacja pierwszego wodorowego autobusu w ramach floty MPK stanowi dowód na to, że dla Poznania kwestia ochrony środowiska nie jest jedynie symbolem. Wręcz przeciwnie, to konkretne działania prowadzące do poprawy jakości powietrza w mieście.

Władze miasta planują kontynuować ten trend, mając na celu zapewnienie mieszkańcom dostępu do najnowszych technologii i udogodnień, które znacząco poprawiają standard życia. Jest to zgodne z długoterminowym celem Poznania, którym jest stworzenie miejskiej przestrzeni przyjaznej dla środowiska.