Zimowy rozkład lotów z Poznania: Ryanair dodaje nowe trasy

Przewoźnik lotniczy Ryanair ogłosił, że w następnym sezonie zimowym wprowadzi dwie nowe trasy połączeniowe z Poznania. Po raz pierwszy, stolica Wielkopolski zostanie połączona z Portugalią poprzez trasę do Lizbony. Drugą nowością będzie trasa do Pafos na Cyprze. Łącznie, zimowy plan lotów Ryanaira z Poznania oferuje teraz 23 różne trasy.

W nadchodzącym sezonie zimowym, Ryanair nie tylko wprowadza nowe trasy, ale również zwiększa częstotliwość lotów na pięciu popularnych trasach. Pasażerowie będą mogli częściej podróżować do Alicante, Bristolu, na Maltę, do Mediolanu i Paryża.

Wiceprezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica, Grzegorz Bykowski, wyraził swoje uznanie dla irlandzkiego przewoźnika za wprowadzenie długo oczekiwanej trasy do Lizbony. Bykowski podkreślił, że to spełnienie marzeń wielu mieszkańców Poznania i Wielkopolski o bezpośrednim połączeniu z jednym z najdalszych zakątków kontynentalnej Europy Zachodniej. Dodał też, że wprowadzenie tych 23 tras w zimowym rozkładzie lotów Ryanaira jest wynikiem owocnej współpracy między portem lotniczym a przewoźnikiem.

Bykowski podkreślił również, że po przerwie letniej, z powrotem do rozkładu lotów zostanie włączona trasa do izraelskiego Tel Awiwu.