22. Edycja Maratonu w Poznaniu: Planowane utrudnienia w ruchu drogowym i zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

Maraton, który ma mieć swój 22. występ na ulicach Poznania, odbędzie się w niedzielę, 22 października 2023 roku. W ten dzień głównymi bohaterami na drogach miasta będą biegacze, co przyniesie ze sobą znaczne komplikacje dla zwykłych użytkowników dróg oraz konieczność wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów miejskich. Zablokowanie dostępu do niektórych ulic w centrum miasta rozpocznie się już o godzinie 6:00 rano. Od godziny 9:00 lub od momentu rozpoczęcia pierwszych kursów, plany podróży pasażerów MPK Poznań ulegną zmianie. Ponadto, w trakcie trwania maratonu, zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe. Zapoznaj się z poniższymi informacjami dotyczącymi przewidywanych utrudnień dla kierowców oraz zmian w komunikacji miejskiej związanych z tym wydarzeniem.

22. edycja Maratonu Poznańskiego, która zaplanowana jest na niedzielę, 22 października 2023 roku, wymusi zamknięcie trasy biegu dla ruchu kołowego. Ograniczenia te będą obowiązywać od godziny 7:45 do 16:00. Co więcej, odcinek ulicy Grunwaldzkiej między ulicami Szylinga a Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu już od godziny 6:00.