Wsparcie dla Polaków na Litwie i litewskiego hospicjum

Z zebranych funduszy zostaną sfinansowane prezenty świąteczne dla Polaków rezydujących na Litwie, jak również produkty niezbędne do funkcjonowania litewskiego hospicjum.

Od wielu lat konsekwentnie niesiemy pomoc polskim rodzinom zamieszkałym na terenie Litwy. W okresie grudniowym, razem z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział Poznań, odwiedzamy szkoły litewskie, w których edukację zdobywają dzieci polskiego pochodzenia. W ramach naszych wizyt, wręczamy młodym Polakom paczki świąteczne. W ich skład wchodzą między innymi słodkości, zabawki, artykuły szkolne oraz książki – dowiadujemy się ze strony Caritas.

Wsparcie dociera również do grupy byłych żołnierzy i osób represjonowanych. Co więcej, zgromadzone środki przekazujemy Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, jedynemu takiego typu miejscu na Litwie. Hospicjum to placówka założona i zarządzana przez polską zakonnicę – siostrę Michaelę Rak. Instytucja ta dostarcza opieki zarówno dzieciom, jak i dorosłym, zarówno w samym hospicjum, jak i w domach pacjentów.