Celebrując sukcesy polskich policjantów: Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu

W dniach od 22 do 24 września, Żyrardów stał się gospodarzem Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody, rozgrywane w formie turnieju, obejmowały trzy dyscypliny: Pointfighting, Kick Light oraz K-1. Z 61 drużyn, które zgłosiły swoje uczestnictwo, drużyna reprezentująca Polską Policję, zaszczytnie zdobyła pierwsze miejsce. Tym samym zawodnicy z naszej formacji osiągnęli jeden z największych triumfów.

Wielkopolska okazała się szczególnie silna w tych zawodach, gdyż siedmiu jej reprezentantów – policjantów z Poznania – wróciło do domu ze znaczącą ilością 10 medali. Ewelina Woźniak, członkini naszej drużyny, wykazała się szczególną biegłością na tle innych zawodników, zdobywając złote medale i tytuły mistrzyni polski w formule K-1 oraz Kick Light. W Pointfighting zdobyła brązowy medal. Dodatkowo została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju i otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe.

Wśród pozostałych reprezentantów z Poznania, Tomasz Woliński zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski w Pointfighting oraz srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w Kick Light. Wojciech Skrzypczyk z GR KMP w Poznaniu zdobył złoty medal i tytuł mistrza polski w Kick Light. Artur Kwieciński, funkcjonariusz GR Poznań, zdobył brązowy medal w Kick Light, a Dawid Pasternak z OPP KWP Poznań również zdobył brązowy medal w tej samej formule. Karolina Juja z KMP Poznań okazała się mistrzynią polski w Kick Light, zdobywając złoty medal. Policjant Michał Judt z SPKP Poznań zdobył brązowy medal stając na trzecim stopniu podium w formule Kick Light.

Oszałamiające osiągnięcia policjantów zasługują na najwyższe uznanie. Zawodnicy podkreślają, że ich sukces to rezultat ciężkiej pracy, wielu poświęceń i cennego czasu po służbie, który przeznaczyli na przygotowania do zawodów. Wspieramy ich w dalszych staraniach i mocno trzymamy kciuki za następne triumfy!