Dni Wszystkich Świętych w Poznaniu: zmiana organizacji ruchu i parkowania

Z okazji zbliżających się Dni Wszystkich Świętych, władze miasta Poznań zdecydowały o wprowadzeniu licznych modyfikacji w organizacji ruchu drogowego i systemie parkowania w pobliżu najważniejszych miejskich cmentarzy. Podjęte działania mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa oraz sprawnego poruszania się zarówno dla pieszych, jak i osób korzystających z samochodów. W związku z tym, osoby planujące odwiedziny na poznańskich nekropoliach powinny zapoznać się z poniższymi informacjami.

Od teraz, aż do 5 listopada na pewnym odcinku szeregu ulic: Cmentarnej, Owczej, Grunwaldzkiej, Warszawskiej, Gnieźnieńskiej, Arciszewskiego, Ściegiennego, Szpitalnej, Nowina oraz Lutyckiej (od ulicy Dojazd do Podolańskiej) i Morasko (w rejonie cmentarza), będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Warto również pamiętać, że w nocy z 29 na 30 października przestawiamy zegarki na czas zimowy. To oznacza, że w niedzielę 30 października, zmrok zapadnie o godzinę wcześniej niż zwykle. Z tego powodu, szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności oraz uwagi na nowe oznakowania drogowe i sygnały podawane przez służby porządkowe.