Niewybaczalne oszustwo w Poznaniu: starsza kobieta straciła 95 tys. zł

Zdarzył się kolejny przypadek oszustwa, którego ofiarą padła starsza mieszkanka Poznania. Nieszczęsna sytuacja rozpoczęła się, gdy z kobietą skontaktowała się osoba twierdząca, że jest policjantką. Wezwała ona seniorkę do natychmiastowej pomocy finansowej, informując, że jej synowa miała wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy na obsługę prawną. Skutkiem tego niefortunnego zdarzenia było utracenie przez pokrzywdzoną kobietę 95 tysięcy złotych.

Według danych podanych we wtorek przez młodszą aspirant Martę Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, do 89-letniej kobiety zgłosiła się nieznajoma kobieta, fałszywie twierdząc, że jest funkcjonariuszem policji. Ta nieznajoma poinformowała starszą kobietę o tragicznym wypadku samochodowym spowodowanym przez jej synową, w którym poszkodowana została kobieta będąca w stanie błogosławionym.

Nieznajoma kobieta kontynuowała swoją mistyfikację, twierdząc, że synowa może uniknąć więzienia, jeśli kobieta przekaże 120 tysięcy złotych na obsługę prawną i adwokata. Niewiarygodnie, starsza kobieta uwierzyła w tę historię. Zamiast skontaktować się ze swoimi bliskimi, zdecydowała się na przekazanie 95 tysięcy złotych nieznajomej kobiecie, która pojawiła się u niej w domu – poinformowała aspirant Mróz.

Mimo że sprawa jest jeszcze na początkowym etapie, osoba odpowiedzialna za to zuchwałe oszustwo nie została jeszcze aresztowana.

Warto przypomnieć, że podobny incydent miał miejsce w Poznaniu tydzień temu. Wówczas inna starsza kobieta padła ofiarą podobnego oszustwa i straciła 150 tysięcy złotych.