Poszukiwani nowi ratownicy! Komenda Miejska PSP w Poznaniu ogłasza nabory

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zainicjowała proces rekrutacyjny, mając na celu zasilenie swoich jednostek ratowniczo-gaśniczych nowymi członkami. Planowane jest zatrudnienie u siebie kilku specjalistów na różnych stanowiskach.

Pierwszy etap naboru przewiduje zatrudnienie pięciu osób na pozycję starszego ratownika. Kandydaci do tej roli muszą spełniać standardowe wymagania, które są powszechnie stosowane przy tego typu rekrutacji.

Kolejna faza rekrutacji skierowana jest do osób z wykształceniem wyższym o profilu chemicznym lub pokrewnym. Dwa wakaty są dostępne na stanowisko ratownika chemicznego, który będzie pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Poznaniu. To właśnie tam działa SGRChem-Eko POZNAŃ-6.

Trzeci etap selekcji obejmuje trzy miejsca dla kandydatów na stanowisko starszy ratownik z dodatkową specjalizacją jako 'ratownik medyczny’. Od kandydatów oczekuje się posiadania uprawnień do wykonywania zawodu ratownika medycznego, zgodnych z przepisami ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

W czwartej i ostatniej rundzie naboru, Komenda Miejska PSP w Poznaniu planuje zatrudnić 10 osób na stanowisko starszy ratownik kierowca. Kandydaci na to stanowisko muszą posiadać prawo jazdy kategorii C, choć preferowane są dodatkowo prawa jazdy kategorii C+E oraz D.

Maksymalny termin, który Komenda Miejska PSP w Poznaniu przewiduje na przyjęcie nowych pracowników to pierwsze półrocze roku 2024. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań dla poszczególnych stanowisk i terminów rekrutacji można znaleźć na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.