Poznaniacy nie boją się deszczu przy przygotowaniach do Wszystkich Świętych

Chociaż dzisiejszy dzień w Poznaniu był deszczowy, wielu mieszkańców zdecydowało się wykorzystać ten czas na przygotowania do święta Wszystkich Świętych. Niektórzy twierdzili, że takie warunki atmosferyczne ułatwią im zaparkowanie samochodu w pobliżu cmentarza.

– Mimo, że pogoda nie jest korzystna, czuję konieczność zrobienia swojego obowiązku. Mimo deszczu postanowiłam przemierzyć krótki dystans do mojego domu i tutaj jestem. – Tak to już bywa z pogodą, nie jest łaskawa, ale trzeba sobie radzić jakkolwiek to możliwe. Chciałabym już posprzątać liście, aczkolwiek to nie jest śmieć jako taki. – Zakładaliśmy, że będzie mniej ludzi z powodu deszczu i stąd łatwiejszy dostęp do miejsca parkingowego, co jest dla nas ważne. Deszcz nam nie straszny. Mamy wiele grobów do odwiedzenia, więc prawdopodobnie będziemy musieli podzielić te wizyty na kilka dni.

– To jedyny dzień, kiedy mamy spokój i możemy sobie pozwolić na odwiedzenie cmentarza. Nie przesadzamy, spacerujemy i składamy kwiaty. – Wykonujemy to, co zaplanowaliśmy, aby pokazać naszym dzieciom, jak ważne jest pamiętanie o tych, którzy odeszli – mówią mieszkańcy Poznania.

Od dzisiaj w pobliżu poznańskich cmentarzy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W odniesieniu do organizacji ruchu wprowadzono pewne zmiany, a dodatkowo wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe.

Ponadto, od dzisiaj łatwiej jest dostać się tramwajem do dwóch największych cmentarzy w mieście. Linia nr 3 została przedłużona do Junikowa, natomiast linia nr 17 dociera teraz do Miłostowa. Dodatkowo zwiększono częstotliwość kursowania tramwaju nr 6, który łączy cmentarze na Junikowie i Miłostowie.