Poznański teatr muzyczny dla elit? Cena biletu do spektaklu sięga 300 złotych

Głośno komentowany na szeroką skalę w ostatnich miesiącach, spektakl pod tytułem „1989”, znalazł swoje miejsce również na poznańskiej scenie Teatru Muzycznego. Był to bez wątpienia wyjątkowy moment dla miejscowych melomanów, choć nie wszyscy mieli okazję go doświadczyć w październiku.

Wielkopolski Teatr Muzyczny od kilku lat przeżywa swoje złote lata, z pełnymi widowniami na większości wystawianych musicali. W repertuarze teatru znalazły się hity takie jak „Kombinat”, „Zakonnica w przebraniu”, a ostatnio także „Piękna i bestia” oraz „Deszczowa piosenka”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i były wyprzedawane na sto procent.

Nie bez znaczenia pozostaje również monumentalna produkcja „Jesus Christ Superstar”, zaprezentowana publiczności na stadionie miejskim, z myślą o upamiętnieniu 1050. rocznicy chrztu Polski. Zastosowane rozwiązania oraz skala przedsięwzięcia przyciągnęły uwagę polityków z różnych opcji politycznych, którzy zdecydowali się na zaangażowanie w budowę nowej siedziby teatru przy ulicy Skośnej. Dzięki temu, placówka może liczyć na wsparcie finansowe nie tylko ze strony lokalnych władz Poznania i powiatu poznańskiego, reprezentowanych przez Platformę Obywatelską, ale również od resortu kultury, będącego w rękach Prawa i Sprawiedliwości.