Spotkanie Wojowników Maryi: Procesja różańcowa w Poznaniu

Poznań stał się miejscem wyjątkowego zgromadzenia w postaci Ogólnopolskiego Otwartego Spotkania Wojowników Maryi, które rozpoczęło się od procesji różańcowej przemierzającej ulice miasta. Spotkanie przyciągnęło do stolicy Wielkopolski około 10 tysięcy mężczyzn, nie tylko z różnych zakątków Polski, ale również z innych krajów takich jak Niemcy, Belgia, Anglia, Austria czy Francja, gdzie wielu z nich obecnie pracuje.

Głównym punktem spotkania był kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na poznańskich Ratajach, gdzie odbywały się główne uroczystości pod hasłem „Ojciec walczący o rodzinę”. Jednym z uczestników był mężczyzna, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami ze zgromadzenia: „Zobaczyłem masę chłopa ze sztandarami, z wizerunkiem Maryi. W koszulkach z napisem „Wojownicy Maryi”, tutaj przyjechali”- relacjonował i dodał, że bardzo go poruszyło to, jak ludzie potrafią się zjednoczyć dla jednej wspólnej sprawy i pojawić się wszyscy razem w jednym miejscu.”

Jeden z uczestników spotkania nie krył, że ich walka nie jest skierowana przeciwko komukolwiek zewnętrznemu, lecz przeciwko własnym słabościom i nałogom. „Każdy oskarża nas o jakieś walki, a my walczymy tylko ze swoimi słabościami i nałogami i o to, żeby nasze rodziny były szczęśliwe” – podkreślił.

Spotkanie miało też wymiar edukacyjny dla najmłodszych. Jak wyznał jeden z ojców: „Jestem tu z moimi małymi synami i na to spotkanie patrzę jak na zasianie jakiegoś pomysłu na ich rozwój. Może za trzydzieści lat powiedzą z dumą, że byli tu z tatą” – wyraził nadzieję.