Warta Poznań zdobywa swoją pierwszą brązową nagrodę w historii PZU Amf Futbolu Ekstraklasy

Warta Poznań, czołowy klub amf futbolu, po raz pierwszy w swojej historii zdobył brązowy medal w prestiżowych rozgrywkach PZU Amf Futbolu Ekstraklasy. Wyprzedziły go jedynie drużyny z Wisły Kraków, której zawodnicy mogą pochwalić się tytułem mistrza Polski, oraz TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała, którzy uplasowali się na drugim miejscu. To historyczny moment dla Zielonych, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ich sekcja amf futbolu istnieje jedynie od czterech lat.

Zainteresowanie sekcją amf futbolu Warty Poznań zdecydowanie wzrosło w ubiegłym roku, kiedy to Marcin Oleksy otrzymał prestiżową nagrodę FIFA za strzelenie najpiękniejszej bramki roku. Stworzyło to dodatkową motywację nie tylko dla laureata nagrody im. Puskasa, ale także dla całego zespołu.

Po dwóch próbach znalezienia się na podium Ekstraklasy amf futbolu, które skończyły się na czwartych miejscach, oraz piątej pozycji w poprzednim sezonie, Warta Poznań w końcu odniosła sukces w bieżących rozgrywkach. Drużyna zdobyła swój pierwszy historyczny medal, co jest znaczącym osiągnięciem dla klubu.