Weekendowe zatrzymania na poznańskim lotnisku Ławica

Oddział Straży Granicznej nad Odrą udostępnił najnowsze raporty dotyczące działań podjętych w ostatni weekend na terenie lotniska Ławica w Poznaniu. Z raportów wynika, że w tym czasie do rąk strażników granicznych wpadły dwie osoby, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Pierwszym przypadkiem, o którym donoszą strażnicy graniczni, jest 39-letni obywatel Polski. Ten mężczyzna planował podróż powietrzną do irlandzkiego Cork we wtorek. Niemniej jednak, podczas rutynowej kontroli paszportowej okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany za pomocą listu gończego. Po przeprowadzeniu dodatkowych kontrol, ustalono, że mężczyzna ten został skazany na trzymiesięczny pobyt w areszcie jako kara za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Po potwierdzeniu, że poszukiwanie wciąż jest aktualne, funkcjonariusze straży granicznej zdecydowali się zatrzymać 39-latka. Jego dalsza podróż była diametralnie inna od tej planowanej – mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego.

Drugi przypadek dotyczył obywatela Gruzji, który miał zamiar odlecieć w sobotę do swojej ojczyzny z poznańskiego lotniska. W trakcie kontroli paszportowej ujawniono, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w Kielcach, gdzie powinien odbyć karę pozbawienia wolności na okres 26 dni za wykroczenia, które popełnił.

Kiedy potwierdzono, że poszukiwanie jest nadal aktualne, okazało się, że gruziński obywatel ma możliwość zamiany kary więzienia na grzywnę. Po przedstawieniu tej opcji mężczyźnie, ten zdecydował się zapłacić wymaganą kwotę grzywny na konto sądu, co pozwoliło mu uniknąć więzienia.