Akcja Policji w Tarnowie Podgórnym: poszukiwany przez Niemców zatrzymany na S11

W rękach funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym znalazł się mężczyzna, na którego trop wpadło niemieckie prawo. Wydany na niego Europejski Nakaz Aresztowania dotyczył przestępstw związanych z narkotykami, popełnionych na terenie Niemiec. Teraz to polski sąd ma za zadanie zadecydować o jego dalszym losie.

Informacja o poszukiwanym 58-letnim mężczyźnie dotarła do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Niemiecka strona wydała na niego Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze działający na miejscu mieli za zadanie odnaleźć go i zatrzymać.

Misja, którą zaplanowali sobie policjanci, doszła do skutku 4 października bieżącego roku. Po dokładnych ustaleniach operacyjnych, funkcjonariusze zatrzymali samochód prowadzony przez poszukiwanego mężczyznę na trasie S11. 58-latek trafił następnie do jednostki policji, a później do Prokuratury i Sądu Okręgowego w Poznaniu. Tam zadecydowano o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu, do momentu podjęcia decyzji o ewentualnej ekstradycji.

Na co dzień policjanci prowadzą poszukiwania osób, które starały się uciec od wymiaru sprawiedliwości. Realizują one zarówno te na podstawie listów gończych czy Europejskiego Nakazu Aresztowania, jak i zgodnie z zarządzeniami sądów dotyczących poważnych przestępstw kryminalnych, ale również tych, które wydawałoby się, że mają mniejszą wagę. To właśnie one stanowią podstawę dla działań poszukiwawczych prowadzonych przez funkcjonariuszy z różnych komórek, zespołów i wydziałów do spraw poszukiwań.