Wyróżniające się osiągnięcia Filipa Szymczaka na tle eliminacji do mistrzostw Europy do lat 21

Zawodnik piłkarski, Filip Szymczak, wykazał się znaczącym wkładem w meczu eliminacyjnym między Polską a Estonią, który miał miejsce w Stalowej Woli. Pierwszoplanową rolę w tej rywalizacji odgrywała walka o kwalifikacje do mistrzostw Europy w kategorii do lat 21. Wynik spotkania przeważał jednostronnie na korzyść drużyny polskiej, która zwyciężyła aż 5:0. Filip Szymczak, reprezentujący barwy Lecha, okazał się być jednym z kluczowych graczy tego meczu, zdobywając aż dwie bramki.

Niewątpliwie pomocne dłoń podał mu Kajetan Szmyt z Warty, udzielając asysty przy pierwszym golu zdobytym przez Szymczaka. Szmyt miał również okazję na poprawienie wyniku meczu, jednak nie udało mu się wykorzystać rzutu karnego. W tym spotkaniu eliminacyjnym wystąpił także Filip Marchwiński.

Podobne sukcesy odnotowała nasza reprezentacja do lat 18. Pokonała ona rówieśników z Czech aż 5:0 podczas meczu rozgrywanego w Brzegu. W tym meczu jedną z bramek strzelił zawodnik Lecha, Oskar Tomczyk.

Również reprezentacja Słowenii miała powody do radości, a wśród nich obrońca Kolejorza Miha Blažič, który wystąpił na boisku już 27. raz. W meczu rozgrywanym w Belfaście Słoweńcy pokonali drużynę z Irlandii Północnej 1:0, zbliżając się tym samym o krok do awansu na mistrzostwa Europy.